Східне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Чи можуть бути платниками ЄП за ставкою 2 відс. державні, комунальні підприємства та СГ у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать ЮО, які не є платниками ЄП, дорівнює або перевищує 25 відсотків?

, опубліковано 02 травня 2022 о 12:23

Так, можуть, у разі нездійснення такими підприємствами видів господарської діяльності, визначеними п.п. 9.3 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями.
Нормами законодавства, які встановлюють особливості застосування спрощеної системи оподаткування за ставкою 2 відс. доходу, не передбачено обмежень для обрання спрощеної системи оподаткування за ставкою 2 відс. доходу у разі недотримання вимог щодо сукупності часток у статутному капіталі, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку.
Відповідні роз’яснення розміщені на вебпорталі ДПС за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/578879.html.