Виявляється, що це, здебільшого, в рази менша сума, аніж працівник отримував за свою роботу насправді. Тому, відмовляйтеся від зарплати «у конвертах», адже погоджуючись на таку оплату праці, страждаєте саме ви, залишаючись незахищеними у разі виникнення незапланованих життєвих ситуацій. Якщо Ви погоджуєтеся отримувати зарплату «у конвертах» - позбуваєтеся права на отримання соціальних виплат.
Богдан Катрушин нагадав платникам податків, що кампанія одноразового добровільного декларування триває до 1 вересня 2022 року. Саме упродовж цього періоду громадяни зможуть подати добровільну декларацію до Державної податкової служби України.
«Не варто боятися змін. Найчастіше вони трапляються саме в той момент, коли вони необхідні. Ніщо не стоїть на місці, все змінюється, такий закон життя і ті хто дивляться тільки в минуле або тільки на сьогодення, безперечно пропустять майбутнє. Одноразове добровільне декларування – це можливість вийти на новий рівень для того, щоб рухатися далі», - повідомив Богдан Катрушин.
«Громадяни, які мають розміщені на території України та/або за її межами активи, що належать їм на правах власності та з яких, відповідно до вимог законодавства та/або міжнародних договорів, не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори, мають право подати одноразову добровільну декларацію. Держава дає можливість повернути гроші та інші активи у прозорий легальний обіг. Це можуть зробити, наприклад ті, хто отримував зарплату у конверті, працював без оформлення трудових відносин», - зазначив Богдан Катрушин.
Відповідно до положень Закону, одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається виключно декларантом в електронній формі.
Сплата збору з одноразового добровільного декларування здійснюється декларантом протягом тридцяти календарних днів з дати подання одноразової добровільної декларації.
Громадянам, які сплатили спеціальний збір з одноразового добровільного декларування, гарантується звільнення від адміністративної та кримінальної відповідальності за правопорушення, пов'язані з несплатою податків. Але, якщо декларант порушує строки сплати спеціального збору, декларація вважається такою, що не подана. Відповідно, на такого декларанта не поширюватимуться гарантії щодо звільнення від відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства.
«За рахунок сплати спеціального одноразового збору платниками, які раніше уникали оподаткування поповниться державний бюджет. Потенційно – це сотні мільярдів гривень, які мають працювати на легальну економіку. З метою надання допомоги фізичним особам, органами ДПС визначено кваліфікованих фахівців, які забезпечують зворотній зв’язок з платниками на всіх рівнях за напрямами адміністрування податків, обслуговування платників, функціонування ІТ забезпечення, комунікації», - підсумував Богдан Катрушин.