Нагадуємо, 01 грудня 2020 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 29.10.2020 № 649, яким затверджено зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств.
Платникам необхідно подавати Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за оновленою формою починаючи зі звітного (податкового) періоду — І квартал 2021 року.
Для подання декларації за оновленою формою потрібно використовувати новий електронний формат форми - J0100119.
Щодо граничних строків подання зауважимо, 40-й календарний день – 10 травня 2021 року – припадає на вихідний, тому останній день її подання - операційний (банківський) день, що настає за вихідним – 11 травня 2021 року.
Зміни до форми декларації з податку на прибуток
У зв’язку із наближенням термінів подання декларації з податку на прибуток підприємств за І квартал 2021 року звертаємо увагу на зміни її форми.
Внесені зміни до основної частини декларації з податку на прибуток:
1) доповнено новим рядком 9 «Повне найменування інституту спільного інвестування2». Порядок заповнення зазначеного рядку викладено у виносці 2 до Декларації,
2) у рядку 10 позицію «платник єдиного податку» викладено у такій редакції «суб’єкта господарювання - юридичної особи, яка обрала спрощену систему оподаткування», та доповнено такими позиціями:
фізичної особи – підприємця, у тому числі такої, яка обрала спрощену систему оподаткування, або фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність;
іноземної компанії;
інституту спільного інвестування у вигляді утворення без статусу юридичної особи2.
3) у показниках:
після рядка за кодом 06 доповнено рядком такого змісту «Податок на прибуток контрольованої іноземної компанії 06.1 КІК»
рядок за кодом 17 викладено у новій редакції "Податок на прибуток за звітний (податковий) період (рядок 06 + рядок 06.1 КІК + рядок 08 + рядок 10 + рядок 12 + рядок 15 - рядок 16 ЗП)"
4) позицію «Наявність додатків» та у виносці 11 уточнено, що у відповідних клітинках проставляється позначка «+», крім клітинок під літерами «ПН» та «КІК», у яких проставляється кількість поданих додатків до декларації з податку на прибуток.
Внесені зміни до додатків декларації з податку на прибуток:
У новій редакції викладено такі додатки до декларації:
- додаток АМ до рядка 1.2.1 додатка РІ - доповнено рядками "А3.1 2" та "А5.12" для відповідних груп, щодо яких платники податку розраховують амортизацію за прямолінійним методом з використанням мінімально допустимого строку амортизації. Крім того, додаток доповнено таблицею, у якій платниками податку відображається інформація про результати інвентаризації об'єктів основних засобів, станом на 01 число податкового (звітного) періоду 2020 року, у якому прийнято рішення про застосування "виробничого" методу амортизації (зазначається звітний (податковий) період півріччя або три квартали, або рік),
- додаток РІ до рядка 03 РІ Декларації ,
- додаток ЗП до рядка 16 ЗП Декларації - виключено рядок 16.5 щодо зменшення податку на прибуток підприємств на суму сплаченого за поточний податковий (звітний) період акцизного податку за зареєстрованими акцизними накладними на важкі дистиляти (газойль). А рядок за кодом 16 викладено у такій редакції «Зменшення нарахованої суми податку (рядок 16.1 + рядок 16.4.1 додатка ЗП)»,
- додаток ПН до рядка 23 ПН Декларації - доходи за виробництво та/або розповсюдження реклами,
- додаток ПП до Декларації - у рядку 1 цифру "1" виключено, а також виключено рядок 2. З урахуванням пп. 141.4.2 Податкового кодексу України у цьому додатку передбачається можливість відображення суми доходу, яка виплачується нерезиденту у будь-якій формі, відмінній від грошової,
- додаток ВП до Декларації - внесено зміни до рядків 26 - 29, 31 - 33, 35. Після рядка за кодом 06 доповнити новим рядком «Податок на прибуток контрольованої іноземної компанії», а рядок за кодом 17 викладено в такій редакції «Податок на прибуток за звітний (податковий) період (рядок 06 + рядок 06.1 КІК + рядок 08 + рядок 10 + рядок 12 + рядок 15 - рядок 16 ЗП)»
Також, декларацію з податку на прибуток підприємств доповнено новими додатками щодо декларування прибутків контрольованої іноземної компанії.