У Східному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Особливості використання РРО та ПРРО» за участю начальника відділу податкових сервісів Сергія МУЛІНА.
Під час сеансу платники отримали відповіді на наступні питання:
Питання: Якщо РРО /ПРРО уже перепрограмовані, відповідно до вимог наказу МФУ від 22.11.2024 № 601 (в редакції наказу МФУ від 30.12.2024 року № 674), чи можуть платники податків використовувати дані РРО/ПРРО до 01.03.2025?
Відповідь: Наказом Міністерства фінансів України від 30.12.2024 № 674 «Про внесення зміни до пункту 4 наказу Міністерства фінансів України від 22 листопада 2024 року №601», відтерміновано до 01 березня 2025 року запровадження нових вимог до форми та змісту розрахункових документів.
До 01 березня 2025 року дозволяється формувати розрахункові документи РРО та ПРРО за чинними на дату опублікування Наказу № 601 вимогами. В тому числі з урахуванням змін, внесених цим наказом, щодо:
застосуванням спрощеної назви товару у розрахункових документах;
уточнення випадків обов’язкового зазначення інформації про платіжну операцію при використанні електронного платіжного засобу (платіжної картки).
Таким чином, платники податків можуть використовувати перепрограмовані (відповідно до вимог Наказу № 601) РРО/ПРРО, крім випадків формування розрахункових документів при продажу алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів магазинами безмитної торгівлі.
Питання: Чи є безоплатне програмне забезпечення для ПРРО?
Відповідь: Так. Програмне забезпечення «ПРРО WEB-ВЕРСІЯ ДПС» призначене для:
· автоматизації процесу реєстрації розрахункових документів та надання їх покупцям (в електронному чи паперовому вигляді) в момент придбання товарів (послуг);
· створення та реєстрації службових чеків (службове внесення, службова видача), реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів/наданні послуг, реєстрації розрахункових операцій виключно в режимі онлайн.
Питання: Яким чином формується номер Z-звіту в «ПРРО ДПС»?
Відповідь: В програмному забезпеченні «ПРРО ДПС» реалізована подвійна нумерація документів:
1. Локальна нумерація документів ведеться наскрізь, незалежно від класу документа (фіскальний касовий чек, щоденний Z-звіт). Така нумерація документів формується окремо кожним ПРРО;
2. Фіскальна нумерація документів ведеться фіскальним сервером контролюючого органу (далі – Фіскальний сервер). ПРРО (самостійно або на основі проєкту, отриманого від Фіскального сервера) створює у форматі XML документ Z-звіту із призначеним локальним номером, засвідчує його кваліфікованим електронним підписом (КЕП) продавця і надсилає на Фіскальний сервер. У разі успішної обробки, Фіскальний сервер зберігає документ в базі даних і надсилає у відповідь XML квитанції щодо успішної реєстрації документа та присвоєного фіскального номера.
Питання: Чи є можливість одночасно використовувати дві окремі програми для ПРРО на одному пристрої?
Відповідь: Ні. ПРРО встановлюється на пристрій, що належить суб’єкту господарювання на праві власності, володіння, користування. Розрахункові операції на такому ПРРО можуть проводити лише ті особи, сертифікати електронних підписів та/або печаток яких внесені до Реєстру ПРРО. Використовувати один ПРРО можна тільки на одному пристрої і тільки одним касиром.
Як пропозиція, платник може почергово використовувати один ПРРО, при умові, що у попередній зміни був сформований фіскальний звітний чек (Z-звіт) та зміна була закрита.
Питання: При реєстрації першої КОРО та РК на господарську одиницю, що необхідно зазначити в розд. 6 Заяви за ф. № 1-КОРО графах «номер книги ОРО, яка реєструється (перереєструється)» та «номер розрахункової книжки, яка реєструється (перереєструється)»?
Відповідь: Порядок реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) визначений розд. ІІ Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 №547 із змінами та доповненнями.
При заповненні Заяви за формою № 1-КОРО (код форми J/F1311305) у разі реєстрації першої КОРО та РК на ГО у розд. 6 реєстраційної заяви необхідно зазначити в графі «номер книги ОРО, яка реєструється (перереєструється)» літеру «г» та після знаку «/» вказати цифру «1».
Також, заповнюються обов’язково графи «серія та номер засобу контролю книги ОРО» та «кількість аркушів» розд. 6 реєстраційної заяви.
У разі, якщо одночасно відбувається реєстрація КОРО та першої РК, то в графі «номер розрахункової книжки, яка реєструється (перереєструється)» необхідно аналогічно зазначити літеру «г» та після знаку «/» вказати цифру «1», а графи «серія та номер засобу контролю книги ОРО» та «кількість аркушів» заповнюються обов’язково.