Яким чином та на яку дату визначається курс для обрахунку доходу, який не перевищує еквіваленту 2 мільйони євро, зокрема, у разі якщо ФО є контролюючою особою контрольованих іноземних компаній (КІК) у країнах з різними грошовими одиницями?
Пунктом 39 прим. 2 ст. 39 прим. 2 розд. I Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із (далі – ПКУ) визначено особливості оподаткування прибутку контрольованої іноземної компанії (далі – КІК). Так, об’єктом оподаткування для податку на доходи фізичних осіб (податку на прибуток підприємств) контролюючої особи є частина скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії, пропорційна частці, якою володіє або яку контролює така фізична (юридична) особа на останній день відповідного звітного періоду, щодо якого розраховується скоригований прибуток КІК, що обчислюється відповідно до правил, визначених ст. 39 прим. 2 ПКУ.
Водночас норми п. 39 прим. 2.4 ст. 39 прим. 2 розд. I ПКУ передбачають перелік умов, у разі дотримання яких, скоригований прибуток КІК не включається до бази оподаткування контролюючої особи, зокрема, якщо загальний сукупний дохід усіх КІК однієї контролюючої особи із всіх джерел за даними фінансової звітності не перевищує еквівалент 2 мільйони євро на кінець звітного періоду.
З метою визначення виконання умови звільнення від оподаткування прибутку КІК, контролююча особа для обрахунку загального сукупного доходу усіх КІК вираховує середній курс валют (різних грошових одиниць) за звітний період КІК на підставі офіційних курсів гривні щодо іноземних валют (середній за період), що розміщено на сайті Національного банку України та порівнює сумарну суму з еквівалентом 2 мільйони євро перерахованого за офіційним курсом євро до гривні на кінець звітного періоду.