Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків інформує

, опубліковано 06 лютого 2024 о 12:37

01 січня 2022 року набрав чинності Закон України №466-IX від 16 січня 2020 року, яким були внесені зміни до Податкового кодексу України та яким було введено інститут контрольованої іноземної компаній.

Контрольовані іноземні компанії мають дві форми звітності, а саме: повідомлення про набуття або припинення участі у контрольованих іноземних компаніях та звіт про контрольовані іноземні компанії.

Складання та подання звіту про контрольовані іноземні компанії

Починаючи з 01 січня 2024 року всі контролюючі особи (фізичні та юридичні особи) іноземних компаній зобов’язані подати звіт про свою контрольовану іноземну компанію.

Платнику податку необхідно подавати звіт про контрольовані іноземні компанії за 2022-2023 звітні роки до контролюючого органу одночасно з поданням податкової декларації з податку на прибуток  за 2023 рік у 2024 році.

Водночас пунктом 54 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу встановлені такі особливості застосування положень про оподаткування прибутку контрольованої іноземної компанії протягом перехідного періоду: першим звітним (податковим) роком для Звіту є 2022 рік (якщо звітний рік не відповідає календарному року - звітний період, що розпочинається у 2022 році). Контролюючі особи мають право подати Звіт за 2022 рік до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2023 рік із включенням зазначеного у такому звіті скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії, що підлягає оподаткуванню в Україні, до показників відповідних декларацій за 2023 рік. При цьому штрафні санкції та/або пеня не застосовуються.

Строк складання та подання звіту про контрольовані іноземні компанії

- для фізичних осіб до 01 травня року наступного за звітним одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи фізичних осіб;

- для юридичних осіб - до 01 березня наступного року за звітним одночасно з поданням податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

Форма звіту про контрольовані іноземні компанії

Звіт про контрольовані іноземні компанії може бути повним або скороченим.

Повний звіт про контрольовані іноземні компанії подається контрольованими особами разом з власною декларацією про майновий стан і доходи фізичних осіб, додатком КІК до декларації та перекладеною на українську мову звітністю іноземної компанії (якщо звітність підготовлена на англійській мові її переклад не вимагається).

Скорочений звіт про контрольовані іноземні компанії подається контрольованими особами в тому випадку, якщо на момент подачі звітності по контрольованим іноземним компаніям, ще не подано звітність у відповідній іноземній юрисдикції.

У випадку подання скороченого звіту про контрольовані іноземні компанії, контрольована особа зобов’язана подати повний звіт до 31 грудня року наступного за звітним.

Куди та як надсилається звіт про контрольовані іноземні компанії

До контролюючого органу за основним місцем обліку фізичної особи – резидента та основним місцем обліку юридичної особи – резидента засобами електронного зв’язку в електронній формі з електронним цифровим підписом через особистий податковий кабінет.

Відповідальність за неподання (несвоєчасне подання) звіту про контрольовані іноземні компанії

Неподання контролюючою особою звіту про контрольовані іноземні компанії:

- штраф в розмірі 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Несвоєчасне подання контролюючою особою звіту про контрольовані іноземні компанії:

 - штраф в розмірі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожен календарний день неподання, але не більше 50 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року .

Невідображення контролюючою особою у звіті про контрольовані іноземні компанії відомостей щодо наявних контрольованих іноземних компаній та/або неповне невідображення інформації щодо наявних контрольованих іноземних компаній:

 - штраф в розмірі 3 відсотків суми доходу контрольованих іноземних компаній або 25 відсотків скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії за відповідний рік, не відображених у звіті про контрольовані іноземні компанії, залежно від того, яке з таких значень є більшим, але не більше 1000 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожен факт невідображення контрольованої іноземної компанії та/або за всі невідображені суми.