Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про актуальні питання заповнення реквізитів платіжної інструкції у форматі IS020022 під час сплати податків і зборів

, опубліковано 20 листопада 2023 о 14:37

Національний банк України (далі - Національний банк) за результатами зустрічі 30.08.2023 за участю системно важливих банків, Міністерства фінансів України, Державної податкової служби України (далі - ДПС) та Державної казначейської служби України (далі - Казначейство) щодо актуальних питань стосовно порядку заповнення клієнтами банків реквізиту “Призначення платежу” платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення у структурованому форматі, передбаченого наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148 (зі змінами), інформує про таке.

У разі здійснення платіжної операції на рахунки, відкриті в Казначействі, код ID НБУ якого відповідає значенню “899998”, інформація про призначення платежу платіжної інструкції з 01.12.2023 має зазначатися виключно у структурованій формі в блоці реквізитів “Структурована форма" платіжної інструкції.

Відповідна реалізація узгоджена з представниками ДПС та Казначейства.

Додатково акцентуємо увагу на заповненні реквізитів для коректної ідентифікації платників податків та зборів, а саме:

- під час сплати податків та зборів платником через касу та/або термінали самообслуговування надавач платіжних послуг під час формування pacs.008 повинен зазначити інформацію саме про платника податків у блоці реквізитів “Фактичний платник”;

- під час сплати податків та зборів юридичною особою за свої дочірні підрозділи надавач платіжних послуг під час формування pacs.008 у блоці реквізитів “Фактичний платник” повинен зазначити інформацію саме про дочірню компанію як платника податків.

Правила заповнення реквізитів у блоці реквізитів “Фактичний платник” (“Ultimate Debtor”) повідомлення pacs.008 детально описано в документі "Система електронних платежів Національного банку України (шифр СЕП-4). Загальні правила реалізації стандарту ISO 20022, спільні для всіх інструментів. Частина 2. Ідентифікація” та в «Специфікації повідомлення pacs.008 “Кредитовий переказ коштів клієнта на рівні агентів”», які розміщені на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку
https://bank.gov.ua/ua/payments/project-iso20022.

Звертаємо увагу, що дата впровадження (01.12.2023) виключно структурованої форми призначення платіжної інструкції під час сплати податків і зборів є кінцевою та такою, що змінюватись не буде.