Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків інформує платників податків про зміни до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, внесені наказом Державної податкової служби України від 28.07.2022 р. № 489 «Про внесення змін до наказу ДПС від 21.12.2020 №744» (далі – наказ 489).
Наказом Міністерства фінансів України від 08.06.2021 року № 329 «Про затвердження Змін до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів» (далі – наказ № 329) встановлено вимоги до форми і змісту розрахункових документів в частині цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої, які створені реєстраторами розрахункових операцій (далі – РРО).
Також, з метою забезпечення можливості виконання всіх вимог до форми і змісту розрахункових документів, згідно з п.2 наказу № 329 РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру РРО, за наявності технічних можливостей, мали бути доопрацьовані їх виробниками (постачальниками) до 01 жовтня 2021 року.
Однак, на теперішній час є моделі РРО, зареєстровані в Державному реєстрі РРО, які не були доопрацьовані їх виробниками (постачальниками) та які не спроможні на сьогодні забезпечувати відображення у фіскальних касових чеках цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку, якими марковані алкогольні напої.
Наголошуємо, що використання таких РРО при продажу алкогольних напоїв призведе до формування не відповідних розрахункових документів та як наслідок, ймовірність нарахування значних сум фінансових санкцій для суб’єктів господарювання.
Враховуючи викладене, ДПС наказом № 489 внесено відповідні зміни до Державного реєстру РРО, які передбачають обмеження в сфері застосування моделей (модифікацій) РРО, що не виконують вимог нормативно-правових актів в частині можливості відображення марок акцизного податку при продажу алкогольних напоїв.
Отже, всі без виключення РРО, які не забезпечують відображення реквізитів марок акцизного податку в розрахункових документах, можуть і надалі без обмежень використовуватись для реєстрації розрахункових операцій при продажу будь-яких товарів та послуг, окрім алкогольних напоїв.
Додатково інформуємо, що на виконання законодавчих вимог ДПС розроблено та запропоновано для використання суб'єктам господарювання безкоштовне програмне рішення фіскалізації розрахункових операцій, яке спроможне задовольнити потреби торгівців алкогольною продукцією. Інформація щодо такого програмного рішення оприлюднюється в Електронному кабінеті.