Східне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

В які терміни необхідно зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні/розрахунки коригування, складені за операціями з постачання товарів/послуг, здійсненими протягом лютого – травня 2022 року, подати...

, опубліковано 22 липня 2022 о 13:14

В які терміни необхідно зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні/розрахунки коригування, складені за операціями з постачання товарів/послуг, здійсненими протягом лютого – травня 2022 року, подати податкову звітність та сплатити ПДВ за лютий-травень 2022 року суб’єктам господарювання, які здійснюють перехід на єдиний податок третьої групи за ставкою 2 відс. доходу починаючи з 27.05.2022?

Законом України від 12 травня 2022 року № 2260-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» (далі – Закон № 2260), який набрав чинності 27 травня 2022 року, відновлено податковий обов’язок платників податків, у яких є можливість виконувати свої податкові обов’язки, зокрема, в частині щодо дотримання термінів сплати податків, подання податкової звітності, реєстрації ПН/РК в ЄРПН.
Так, відповідно до п.п. 69.1 п. 69 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов’язки щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої п. 46.2 ст. 46 ПКУ, реєстрації у відповідних реєстрах ПН/РК, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов’язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності Законом № 2260 за умови реєстрації такими платниками ПН/РК в ЄРПН до 15 липня 2022 року, подання податкової звітності до 20 липня 2022 року та сплати податків та зборів у строк не пізніше 31 липня 2022 року.
Платники єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування єдиним податком за ставкою 2 відс., звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання податкових обов’язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня переходу таких платників на застосування особливостей оподаткування єдиним податком третьої групи за ставкою 2 відс. за умови виконання ними таких податкових обов’язків, щодо реєстрації ПН/РК в ЄРПН, подання звітності, сплати податків і зборів, протягом 60 календарних днів з дня переходу на систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання особливостей оподаткування єдиним податком за ставкою 2 відсотки.
При цьому, для платників єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ реєстрація платником ПДВ є призупиненою.
Під призупиненням реєстрації платником ПДВ для цілей п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ розуміється, що для платників єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, призупиняються права та обов’язки, встановлені розд. V та підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ (у тому числі щодо формування податкового кредиту) на період використання особливостей оподаткування, встановлених п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ (п.п. 9.5 п. 9 підрозд. 8 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).
Отже, якщо перехід на єдиний податок за ставкою 2 відс. доходу відбувається після набрання чинності Законом № 2260 (починаючи з 27 травня 2022 року) та суб’єкти господарювання мають можливість виконувати свої податкові обов’язки, то:
реєстрація в ЄРПН ПН/РК, складених за операціями з постачання товарів/послуг, здійсненими протягом лютого – травня 2022 року, здійснюється до 15 липня 2022 року;
податкова декларація з ПДВ (далі – декларація) за лютий – травень 2022 року, подається до 20 липня 2022 року (тобто, по 19 липня 2022 року включно);
граничний термін сплати податку за деклараціями за лютий – травень 2022 року – 31 липня 2022 року.
В той же час кожен конкретний випадок щодо термінів реєстрації ПН/РК в ЄРПН, подання звітності з ПДВ та сплати податку в умовах дії воєнного стану повинен розглядатися з урахуванням конкретних обставин здійснених операцій та, зокрема, умов переходу на спрощену систему оподаткування за ставкою 2 відс., тому рекомендуємо платникам звертатися до ДПС для отримання індивідуальної податкової консультації в порядку, визначеному пунктом 52.1 статті 52 ПКУ, із детальним описом обставин, що виникли при здійсненні операцій.