Східне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

В який термін платники ПДВ зобов’язані зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні/розрахунки коригування складені за операціями з постачання товарів/послуг, здійсненими протягом лютого – травня 2022 року та чи буде застосовува

, опубліковано 16 червня 2022 о 13:15

В який термін платники ПДВ зобов’язані зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні/розрахунки коригування складені за операціями з постачання товарів/послуг, здійсненими протягом лютого – травня 2022 року та чи буде застосовуватись відповідальність за несвоєчасну реєстрацію?

     Законом України від 12 травня 2022 року № 2260-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» (далі – Закон № 2260), який набрав чинності 27.05.2022 (з дня, наступного за днем його опублікування), внесені зміни, зокрема, до п.п. 69.1 п. 69 підрозд. 10 розділу ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), та доповнено п.п. 69.11.
     Зазначеними змінами для платників ПДВ, які мають можливість виконувати свої податкові обов’язки, встановлюються нові строки виконання тих податкових обов’язків, які за загальними правилами повинні були виконані у лютому – травні 2022 року, зокрема, реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування (далі – ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), подання податкової звітності, сплата податків і зборів.
     Так, платники ПДВ зобов’язані до 15 липня 2022 року зареєструвати в ЄРПН ПН/РК, складені за операціями з постачання товарів/послуг, здійсненими протягом лютого – травня 2022 року.
     Фінансова відповідальність буде застосовуватись до платників податків, які мали можливість, але не виконали у строки, встановлені Законом № 2260, свої податкові обов’язки, строк виконання яких за загальними правилами припадав на податкові періоди лютий – травень 2022 року, а саме за не реєстрацію до 15 липня 2022 року ПН та РК в ЄРПН та/або за не подання до 20 липня 2022 року податкової звітності та/або за не сплату не пізніше 31 липня 2022 року податків та зборів.
     Тобто Закон № 2260 звільнив від відповідальності платників податків, які мають можливість виконувати податкові обов’язки, якщо вони зареєструють зазначені ПН та РК в ЄРПН до 15 липня 2022 року, до 20 липня 2022 року подадуть відповідну податкову звітність та не пізніше 31 липня 2022 року сплатять відповідні податки та збори.