Східне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Чи нараховуються податкові зобов’язання та коригується податковий кредит при знищенні (втраті) під час дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, а також при передачі в державну чи комунальну власність, у т. ч. на користь добровольчих формувань т

, опубліковано 16 червня 2022 о 11:00

Чи нараховуються податкові зобов’язання та коригується податковий кредит при знищенні (втраті) під час дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, а також при передачі в державну чи комунальну власність, у т. ч. на користь добровольчих формувань територіальних громад, та надані на користь інших осіб для потреб забезпечення оборони України товарів, придбаних з ПДВ? 

Відповідно до п. 32 прим. 1 підрозд.2 розд. ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) тимчасово, протягом дії воєнного, надзвичайного стану, не вважаються використаними платником податку в неоподаткованих ПДВ операціях, або в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку, товари:
     придбані в оподатковуваних ПДВ операціях, знищені (втрачені) внаслідок дії обставин непереробної сили у період дії воєнного, надзвичайного стану;
     придбані в оподатковуваних ПДВ операціях та передані в державну чи комунальну власність, у тому числі на користь добровольчих формувань територіальних громад, а також надані на користь інших осіб для потреб забезпечення оборони України у період дії воєнного, надзвичайного стану.
     До наведених у цьому пункті операцій норми п. 198.5 ст. 198 ПКУ не застосовуються.
     Отже, при знищенні (втраті) під час дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану товарів, придбаних з ПДВ, як до запровадження дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, так і в період його дії, а також при передачі в державну чи комунальну власність, у т. ч. на користь добровольчих формувань територіальних громад, та надані на користь інших осіб для потреб забезпечення оборони України податкові зобов’язання з ПДВ не нараховуються та податковий кредит, сформований при їх придбанні, не коригується.