Східне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Який порядок надсилання контролюючим органом, іншим органом державної влади, банком або фінансовою установою Повідомлення про виявлення факту, що свідчить про володіння юридичною особою – резидентом...

, опубліковано 16 травня 2022 о 11:52

Який порядок надсилання контролюючим органом, іншим органом державної влади, банком або фінансовою установою Повідомлення про виявлення факту, що свідчить про володіння юридичною особою – резидентом України часткою в іноземній юридичній особі та за яким ідентифікатором?

Підпунктом 39 прим. 2.6.3 п. 39 прим. 2 6 ст. 39 прим. 2 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що у разі якщо будь-який контролюючий орган, інший орган державної влади, банк або фінансова установа виявили факти, що свідчать про володіння фізичною (юридичною) особою – резидентом України часткою в іноземній юридичній особі, такий орган, банк або фінансова установа надсилають повідомлення про це центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.
З метою забезпечення спрощення процесів інформування та єдиного підходу у викладені інформації, ДПС розроблено примірну форму Повідомлення про виявлення факту, що свідчить про володіння фізичною (юридичною) особою – резидентом України часткою в іноземній юридичній особі (далі – Повідомлення).
Повідомлення:
- подається щодо кожного факту окремо;
- надсилається не пізніше п’яти робочих днів з дня виявлення зазначених фактів;
- подається засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України від 05 жовтня 2017 року № 2155-VІІ «Про електронні довірчі послуги» із змінами та доповненнями та від 22 травня 2003 року № 851-VІ «Про електронні документи та електронний документообіг» із змінами та доповненнями.
Також при формуванні електронної форми Повідомлення звітним періодом є місяць, в якому направляється повідомлення.
На офіційному вебпорталі ДПС (tax.gov.ua) у рубриці Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр форм електронних документів/Реєстр форм електронних документів розміщено електронну форму «Повідомлення про виявлення факту, що свідчить про володіння фізичною (юридичною) особою – резидентом України часткою в іноземній юридичній особі» за ідентифікатором J1610101.