Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Східному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків відбулася "гаряча лінія" щодо змін у податковому законодавстві у період воєнного стану

, опубліковано 25 квітня 2022 о 12:53

Днями в.о. заступника начальника Східного МУ ДПС по роботі з ВПП Олег Басан під час сеансу «гаряча лінія» відповідав на питання  про зміни у податковому законодавстві щодо нових податкових правил: Закон України № 2173.

Надаємо вашій увазі найцікавішу підбірку запитань – відповідей на дану тематику.

1. На яких підставах може бути проведена фактична перевірка платника податків?

Фактична перевірка проводиться за наявності хоча б однієї з таких підстав:

► отримання у встановленому законодавством порядку від державних органів або органів місцевого самоврядування інформації, що свідчить про можливі порушення платником податків законодавства про ціни і ціноутворення;

► отримання письмового звернення покупця (споживача), оформленого відповідно до закону, про порушення платником податків установленого порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Під час проведення фактичної перевірки податкові органи мають право отримувати від суб’єктів господарювання документи та/або інформацію, які підтверджують вартість придбання товару, що є предметом перевірки.

2. Які дії платника податків, якщо він не погоджується з виявленими під час фактичної перевірки порушеннями законодавства про ціни і ціноутворення?

У разі якщо платник податків не погоджується з виявленими під час фактичної перевірки порушеннями законодавства про ціни і ціноутворення, він надсилає свої зауваження до органу, уповноваженого приймати рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

3. З якої дати для платників акцизного податку, що є виробниками електричної енергії, виникають податкові зобов’язання з акцизного податку на операції з реалізації електричної енергії? 

► з 01 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану в Україні – дата зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок або дата отримання інших видів компенсації за реалізовану електричну енергію;

► з першого податкового періоду, наступного за періодом припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану в Україні, – дата складення документа, що засвідчує факт постачання електричної енергії згідно з п. 216.10 ст. 216 ПКУ (для електричної енергії, реалізованої починаючи з першого податкового періоду, наступного за періодом припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану в Україні), та дата зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок або дата отримання інших видів компенсації (щодо електричної енергії, реалізованої у період з 01 березня 2022 року по останній податковий період, в якому припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан в Україні, включно).

4. Яка імпортна група товарів звільняється  від сплати ПДВ?

Відтак, від сплати ПДВ та ввізного мита тимчасово звільняється імпорт:

- прокату плоского з інших легованих сталей,

- скла,

- оптичних приладів для слідкування,

- апаратури для приймання/передачі голосу, зображення,

- безпілотних літальних апаратів без озброєння,

- метеостанцій,

- броньованих автомобілів.

Зокрема, імпорт броньованих автомобілів звільнений від ПДВ та ввізного мита, якщо ТЗ відповідає кодам: 8702 10 19 90, 8702 90 11 00, 8703, 8705 90 80 90, 8710 00 00 00. Водночас, звільнення імпорту таких автомобілів від акцизного податку можливе лише для ТЗ, що класифікуються за першими трьома кодами із зазначеного переліку.