Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Внесені зміни у форму декларації про прибуток

, опубліковано 21 березня 2022 о 12:26

Наказом Мінфіну від 10.02.2022 № 58 оновлено форму декларації про прибуток. Декларацію приведено у відповідність до Закону України від 30.11.2021 р. №1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень». Наказ набрав чинності з 15 березня 2022 року.

Відповідно до п. 46.6 ст. 46 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Таким чином, Декларацію за оновленою формою (з урахуванням змін внесених Наказом № 58) платники податків мали б подавати, починаючи зі звітного періоду – півріччя 2022 року.

Відповідно до змін, внесених до ПКУ Законом № 1914, «Особливі відмітки Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» доповнено позицією щодо подання декларації платником податку, що визначає податок на прибуток у вигляді мінімального податкового зобов’язання.

Показники доповнено новим рядком, в якому відображають податок на прибуток у вигляді мінімального податкового зобов’язання. Таблицю «Наявність додатків 13» доповнено позицією «МПЗ».

Крім того, у декларації з’явився новий рядок 06.2 МПЗ. Відповідно змінилася й формула у рядку 17.

Також змінився зміст рядків за кодами 35 — 37 та внесено зміни до додатку ВП.

Пунктом 141.9 ПКУ передбачено особливості визначення загального мінімального податкового зобов’язання платників податку — власників, орендарів, користувачів на інших умовах (у тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь.

Якщо платники податків не сплачують мінімального податкового зобов’язання, нічого в заповненні оновленої форми декларації не зміниться. Для звітування необхідно буде застосовувати нову форму.

Новий додаток МПЗ складається з таблиці 1 «Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання» та таблиці 2 «Розрахунок різниці між сумою загального мінімального податкового зобов’язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок».

Додаток РІ до декларації доповнено рядками щодо збільшення фінансового результату до оподаткування податкового (звітного) періоду та зменшення фінансового результату до оподаткування податкового (звітного) періоду.