Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Яким чином в сумі податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування в ЄРПН, враховується сума податку, нарахована таким платником під час отримання послуг ...

, опубліковано 17 січня 2022 о 13:28

Яким чином в сумі податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування в ЄРПН, враховується сума податку, нарахована таким платником під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України?

Відповідно до п. 180.2 ст. 180 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податку, якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України, є отримувач послуг, крім випадків, встановлених ст. 208 прим.1 ПКУ.
Згідно з п. 208.2 ст. 208 ПКУ отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує ПДВ, зокрема, за основною ставкою податку на базу оподаткування, визначену згідно з п. 190.2 ст. 190 ПКУ.
Відповідно до п. 198.2 ст. 198 ПКУ датою віднесення сум податку до податкового кредиту для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України – дата складення платником податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).
Тобто для отримання права на податковий кредит отримувач послуг – платник податку у порядку, визначеному ст. 201 ПКУ, складає податкову накладну із зазначенням суми нарахованого ним податку, яка є підставою для віднесення сум податку до податкового кредиту у встановленому порядку і підлягає обов’язковій реєстрації в ЄРПН.
Пунктом 200 прим. 1. 3 ст. 200 прим. 1 ПКУ визначено, що складовою формули на яку платник податку має право зареєструвати податкову накладну в ЄРПН (далі – реєстраційна сума) є зокрема, показники: SНаклОтр – загальна сума податку за отриманими платником податковими накладними, зареєстрованими в ЄРПН, податковими накладними, складеними платником податку відповідно до п. 208.2 ст. 208 ПКУ та зареєстрованими в ЄРПН, та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в ЄРПН та SНаклВид – загальна сума податку за складеними платником податковими накладними, зареєстрованими в ЄРПН.
Тобто при реєстрації в ЄРПН отримувачем послуг від нерезидента податкової накладної, складеної ним за такою операцією (при наявності достатнього значенняреєстраційної суми), суми ПДВ, зазначена у такій податковій накладній, послідовно збільшує значення показників SНаклВид та SНаклОтр, що в свою чергу відображається у відповідних обсягах на значенні реєстраційної суми.