Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про нюанси погашення податкового боргу надав роз'яснення начальник відділу по роботі з податковим боргом Олександр Мороз під час проведення сеансу телефонного зв'язку "гаряча лінія"

, опубліковано 09 грудня 2021 о 11:51

Задля того, щоб платники податків мали можливість отримати кваліфіковані відповіді щодо практичного застосування норм Податкового кодексу, начальник відділу по роботі з податковим боргом Олександр Мороз на постійній основі проводить сеанси телефонного зв'язку "гаряча лінія".

Відтак, 9 грудня, відбувся черговий сеанс телефонного зв'язку "гаряча лінія" на тему: «Актуальні питання щодо погашення податкового боргу».

Найцікавіші запитання та відповіді на них пропонуємо вашій увазі.

У який термін починається стягнення коштів та продаж майна платника податків?

У силу вимог п. 95.2 статті 95 ПКУ, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Які терміни списання «безнадійного» податкового боргу?

Списання здійснюється щокварталу протягом двадцяти календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації (розрахунку) за звітний (податковий) квартал.

Які заходи вживаються податківцями до платника податків, який має податковий борг?

Контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі  (ст. 95 Податкового кодексу України).

Стягнення коштів та продаж майна платника податків проводяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Також контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Які відомості повинна містити податкова вимога?

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Як можна дізнатися платнику податків про стан розрахунків з бюджетом?

Переглянути інформацію щодо наявності/відсутності податкового боргу можливо в «Електронному кабінеті платника», обравши в меню приватної частини кабінету «Стан розрахунків з бюджетом».

Якщо платник податків не сплатив нарахований податок згідно з отриманим податковим повідомленням-рішенням у встановлений термін. Чи повідомляє письмово податковий орган такого платника про суму несплаченого податку?

Коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Це визначено ст. 59 Податкового кодексу України.

Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.

Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує ста вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто до 3060 гривень.