Східне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

З 25 серпня діє окрема декларація з прибутку за угодою про розподіл продукції

, опубліковано 25 серпня 2021 о 14:31

Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП інформує: Мінфін затвердив форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємств за угодою про розподіл продукції. Вона складається з основної частини та шести додатків, а подавати її потрібно поквартально.

Наказом від 09.06.2021 р. №332  (зареєстрований в Мін'юсті від 06.08.2021 р. за №1038/36660) затвердив форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємств за угодою про розподіл продукції.

Вона складається з основної частини та шести додатків:

- Додаток ПВ до рядка 02;

- Додаток ПН до рядка 07 ПН;

- Додаток КВ до рядка 03 КВ;

- Додаток АМ до рядка 02.2.2 АМ;

- Додаток ТЦ;

- Додаток ВП до рядків 08 - 10.

Нагадаємо, що згідно зі ст. 336 ПКУ , базовим податковим (звітним) періодом з податку на прибуток за угодою про розподіл продукції є календарний квартал. Тож інвестор (оператор) подає щоквартально декларацію з податку на прибуток за кожний звітний податковий квартал. 

Обов'язок з подання річної податкової декларації і сплати авансових внесків з податку на прибуток до інвестора (оператора) за угодою про розподіл продукції не застосовується.

Для звітної (звітної нової) декларації з податку на прибуток за угодою про розподіл продукції звітний (податковий) період, що уточнюється, заповнюється за наявності додатка ВП. Для уточнюючої декларації з податку на прибуток  за угодою про розподіл продукції звітний (податковий) період та звітний (податковий) період, що уточнюється, заповнюються однаковими значеннями, що відповідають звітному (податковому) періоду, що уточнюється.

В основній частині декларації також зазначаються:

- назва угоди про розподіл продукції, дата, номер;

- повне найменування інвестора (оператора) згідно з реєстраційними документами;

- податковий номер інвестора (оператора) за угодою про розподіл продукції;

- код виду економічної діяльності (КВЕД);

- податкова адреса; телефон, електронна адреса;

- назва та код країни, за законами якої зареєстровано юридичну особу, відповідно до Переліку №32, або назва вільної економічної зони;

- найменування контролюючого органу, до якого подається декларація.

В окремій табличці "Показники" вказуємо:

- вартість прибуткової продукції, набутої інвестором (інвесторами) та/або оператором у власність у результаті розподілу продукції

- податкові витрати, передбачені угодою про розподіл продукції;

- коригування витрат, які виникають відповідно до розділу III Податкового кодексу України та застосовуються до інших витрат, які не відшкодовуються (не підлягають відшкодуванню) компенсаційною продукцією відповідно до Угоди (+, -);

- об'єкт оподаткування (рядок 01 - (рядок 02 ПВ - рядок 03 КВ));

- від'ємне значення об'єкта оподаткування попереднього звітного (податкового періоду);

- податок на прибуток (рядок 04 - рядок 05) х ___ ставка податку/100);

- сума податків, які утримуються при виплаті доходів (прибутків) нерезидентам;

- виправлення помилок (три рядки).  Заповнюються у разі самостійного виправлення помилок шляхом уточнення показників декларації з податку на прибуток підприємств за угодою про розподіл продукції відповідно до статті 50 ПКУ;

- наявність додатків.  У відповідних клітинках проставляється позначка "+";

- наявність доповнення.

Наказ було опубліковано в "Офіційному віснику" №65 від 25.08.2021. Відповідно форма декларації почала діяти з цієї дати.

Відповідно до п. 46.6 ПКУ  нові форми податкової звітності повинні застосовуватися для звітування за період, наступний за періодом їхнього офіційного опублікування. Тобто якщо наказ буде опубліковано у серпні 2021 року, то вперше за новою формою декларації з податку на прибуток підприємств за угодою про розподіл продукції слід буде звітувати за ІV квартал 2021 року.