Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Податкова амністія: важливо знати

, опубліковано 13 серпня 2021 о 09:54

Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП інформує: окремі норми Закону України від 15 червня 2021 року №1539-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету"  набрали чинності 21 липня 2021 року.

Цим  Законом внесено зміни, зокрема, до Податкового кодексу України в частині проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, яке відбуватиметься з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.

Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи - резиденти, у тому числі самозайняті особи.

У період з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року декларанти матимуть право подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію з зазначенням активів, що їм належать, та з яких не були сплачені податки і збори, до 1 січня 2021 року.

Важливо: в Декларації не зазначається інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об'єктів декларування.

Базою для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування є грошова вартість відповідного об'єкта декларування або номінальна вартість грошової вимоги, у тому числі за позиками, наданими третім особам.

Сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування щодо задекларованих об'єктів визначається шляхом застосування до бази для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування таких ставок, зокрема:

5 відс. щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні;

9 відс. щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном;

2,5 відс. щодо номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року до подання Декларації.

Державної податкової служби України оприлюднила інформаційний лист № 22 «Щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фіз. особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

У рамках проведення інформаційно-роз'яснювальної кампанії у листі детально детально роз’яснено особливості Закону № 1539, а саме, ви знайдете відповіді з нагальних питань проведення «податкової амністії»:

- що таке одноразове (спеціальне) добровільне декларування,

- які терміни проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування,

- які активи підлягають одноразовому (спеціальному) декларуванню,

- хто може скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням,

- хто не може бути декларантом,

- які відомості зазначаються в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації тощо.