Постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 №89 «Про скорочення строку дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок» скорочені строки дії обмежень, встановлених Пунктом 522 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (із змінами та доповненнями) в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок (тимчасово зупинених документальних, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними) дозволивши проведення таких видів перевірок юридичних осіб.
Зазначеною постановою знято заборону також і з позапланових перевірок СГ реального сектору економіки, які сформували сумнівний податковий кредит з ПДВ.
ДПС України відповідно до ч.3 ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» та с. 12 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», повідомляє про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 лютого 2021 року №89 «Про скорочення строку дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок».
Проєктом постанови Кабінету Міністрів України скорочується строк дії обмежень, встановлених пунктом 52 прим. 2 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі - Кодекс), у частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок, дозволивши проведення таких перевірок:
- тимчасово зупинених документальних перевірок платників податків- фізичних осіб (крім перевірок платників податків – фізичних осіб з обсягом одержаного доходу за попередній рік у сумі, що не перевищує 20 млн грн) та фактичних перевірок, що були розпочаті до 18 березня 2020 р. та не були завершеними;
- документальних перевірок платників податків – фізичних осіб (крім перевірок платників податків – фізичних осіб з обсягом одержаного доходу за попередній рік у сумі, що не перевищує 20 млн грн), право на проведення яких надається з дотриманням вимог п. 77.4 ст. 77 Кодексу;
- документальних позапланових перевірок з підстав, визначених пп.78.1.5, 78.1.21 п.78.1 ст. 78 Кодексу;
- документальних позапланових перевірок (за наявності підстав, визначених пп.78.1.1 та/або 78.1.4 п.78.1 ст.78 Кодексу) суб’єктів господарювання, які здійснюють виплати доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України в частині правомірності застосування звільнення від оподаткування або зменшеної ставки податку, передбачених відповідними міжнародним договором України на час такої виплати, у разі отримання відповідей від іноземних компетентних органів;
- документальних перевірок платників податків – фізичних осіб, які одержують доходи, не пов’язані зі здійсненням підприємницької чи незалежної професійної діяльності, у сумі понад 20 млн грн. за рік та мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за дотримання якого покладено на контролюючи органи;
- фактичних перевірок (за наявності підстав, визначених п.80.2 ст.80 Кодексу) платників податків, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я, реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
Із проєктом постанови можна ознайомитись на офіційному порталі ДПС України (tax.gov.ua) у підрозділі «Проєкти регуляторних актів» розділу «Регуляторна політика».
Проведення документальних планових перевірок платників податків на 2021 рік, із змінами, затверджено в.о. Голови Державної податкової служби України Олейніковим Є.В. 26.03.2021 та розміщено на офіційному веб-сайті ДПС.