«Наявність податкового боргу – підстава для внесення майна боржника до податкової застави відповідно до статей 88, 89 ПКУ та реєстрації її у відповідному державному реєстрі обтяжень рухомого та нерухомого майна», - повідомив в.о. начальника Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Богдан Катрушин.
За його словами, пріоритет у роботі інспекції віддається принципам взаєморозуміння й підтримки, стимулювання до добровільної сплати податків. Головна мета податкової служби полягає у забезпеченні бюджетів усіх рівнів платежами, контролю за їх нарахуванням та своєчасною сплатою.
За оперативними даними станом на 01.06.2021 року загальна сума податкового боргу становить 1498,9 млн гривень. У травні ц.р. податковий борг скорочено на 0,7 млн гривень, або на 0,05 відсотка.
За рахунок погашення податкового боргу у травні 2021 року надходження до державного бюджету склали 103,2 млн гривень, доведений індикативний показник виконано на 132,3 відсотки.
Надходження в рахунок погашення заборгованості по ЄСВ у травні 2021 року склали 4,7 млн гривень, доведений індикативний показник виконано на 234,0 відсотки.
Як повідомив Богдан Катрушин, Законом України № 1072-ІХ від 04 грудня 2020 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі - Закон № 1072-ІХ), зокрема, підрозділ 10 розділу XX «ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ» Кодексу доповнено пунктом 23.
Відповідно до пункту 23 підрозділу 10 розділу XX «ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ» Кодексу, у разі погашення у повному обсязі грошовими коштами платниками податків протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" суми податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням), що виник станом на 1 листопада 2020 року, та за умови сплати поточних податкових зобов’язань у повному обсязі, штрафні санкції і пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати такого податкового боргу, підлягають списанню у порядку, визначеному для списання безнадійного податкового боргу, за заявою платника податків.
Звертаємо увагу платників, що положення цього пункту не застосовується щодо:
великих платників податків, що відповідають критеріям, визначеним підпунктом 14.1.24 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу;
осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства;
осіб, щодо яких наявні судові рішення, що набрали законної сили, якими розстрочено (відстрочено) стягнення податкового боргу;
банків, на які поширюються норми Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”;
осіб, які мають податковий борг з митних платежів;
осіб, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені.
Переглянути інформацію щодо наявності/відсутності податкового боргу можливо в «Електронному кабінеті платника», обравши в меню приватної частини кабінету «Стан розрахунків з бюджетом».
«З метою уникнення негативних наслідків та прикрих випадків виконуйте податковий обов’язок та сплачуйте податки вчасно і в повному обсязі», – наголосив в. о. начальника Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Богдан Катрушин.