Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані

, опубліковано 28 травня 2021 о 15:43

Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані подають лише особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків. Серед державних службовців, в т.ч. податкової служби, до цих категорій відносяться особи, які займають посади категорії «А» та «Б». В територіальних органах ДПС це державні службовці категорії «Б» - керівники та їх заступники всіх рівнів.

          Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані подаються в разі отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб     на 1 січня відповідного року.

1. Отримання доходу, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, передбачає одноразове отримання такого доходу в грошовій або не грошовій формі: заробітна плата, премії, інші виплати; подарунки; спадщина; виграші; позика (кредит) тощо.

2. Придбання майна на суму, що перевищує 50 прожиткових мінімумів – купівля нерухомого чи цінного рухомого майна (в т.ч. транспортних засобів); отримання майна в подарунок, спадщину; виграші тощо.

          Слід зазначити, що якщо при отриманні спадщини, подарунка, приватизації нерухомого майна грошова оцінка такого майна не проводилась і вартість його не відома, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані не подається. Таке майно зазначається в декларації за відповідний період.

          Поріг в 50 прожиткових мінімумів для подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані застосовується й в разі придбання цінного рухомого майна (крім транспортних засобів). Але якщо вартість такого майна не перевищує 100 прожиткових мінімумів, то обов’язок в подальшому відображати таке майно в декларації відсутній.  

3. Здійснення одноразового видатку, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, яким може бути:

          передача грошових коштів у зв’язку із правочином, вчиненим з метою:

-       придбання у власність, володіння, користування активів, зазначених у ч. 1 ст. 46 Закону, та/або послуг (наприклад, оплата навчання, лікування, косметичних, туристичних послуг тощо);

-       виконання договірних зобов’язань, в тому числі фінансових (боржником або кредитором за зобов’язанням);

-       надання благодійної, матеріальної, фінансової допомоги;

-       фінансової підтримки політичної партії у формі внеску;

-       виконання рішення суду, яке набрало законної сили;

-       дарування (грошові кошти як подарунок);

          передача майна як:

-       засобу платежу відповідно до умов договору (наприклад, є предметом договору міни (бартеру);

-       матеріальної підтримки політичної партії у формі внеску;

-       вкладу у статутний капітал товариства тощо.

 

          Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані подається протягом 10-ти календарних днів з дня отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

За кожним фактом отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку подається окреме повідомлення.

Винятки:

- здійснення видатку спричинило придбання майна – подається одне повідомлення

- набуття права власності на майно здійснено шляхом отримання доходу у негрошовій формі (спадщина, подарунок тощо)

При отримані доходів із різних джерел (різними платіжами) в один день подається окреме повідомлення по кожному доходу, який перевищує 50 прожиткових мінімумів.

При отриманні доходу частинами (різними платіжами) подаються окреме повідомлення по кожній його частині, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів.

Повідомлення про придбання майна, вартість якого перевищує 50 прожиткових мінімумів, але сплату за нього здійснено декількома частинами, кожна з яких окремо не перевищує зазначений поріг, здійснюється після набуття права на таке майно.

 

Повідомлення про суттєві зміни подається тільки стосовно отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку суб’єктом декларування. В разі отримання відповідного доходу, придбання майна або здійснення видатку членом сім’ї декларанта повідомлення про суттєві зміни не подається.

Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані подаються суб'єктом декларування особисто шляхом заповнення відповідної електронної форми у власному персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Паперові копії повідомлень не подаються

Внесення виправлень в повідомлення про суттєві зміни в майновому стані не передбачено.

Обов’язок подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування припиняється з моменту втрати статусу службової особи, яка займає відповідальне та особливо відповідальне становище, або з моменту припинення перебування на посаді, пов’язаній з високим рівнем корупційних ризиків. Це може бути звільнення суб’єкта декларування або переведення на іншу посаду, яка не зазначена в примітці до ст. 51³ Закону та в Переліку посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків.